Recenze techniky od Maxistore

Tentokrát se recenzér Maxistore dj Nitrous zaměřil na gramofon Stanton T80, bezdrátový mikrofon Omnitronic HM 1000 a příjímač Omnitronic CDR 1000. Pokračujte v článku.

RECENZE TECHNIKY VÁM PŘINÁŠÍ DJ NITROUS A MAXISTORE.
Recenze provedl DJ Nitrous, techniku zapůjčila prodejna maxistore. Mediální partneři prováděných recenzí jsou časopis XMAG, server www.techno.cz a server www.shadowbox.cz. Další recenze naleznete na www.maxistore.cz (autoři DJ Koogi a DJ Nitrous)


GRAMOFON STANTON T.80

Stanton změnil logo a přichází s novým přírůstkem mezi své gramofony! Na T.80 jsem byl opravdu zvědavý a již dopředu předesílám, že moje očekávání splnil.

První setkání s touto mašinkou bylo dosti rozpačité, jelikož mě „vykolejila“ nezvykle nízká hmotnost (8,6 kg). Další vlnu nedůvěry ve mne vzbudil design vyvolávající „fórový“ feeling. Pak už ale následovala řada příjemných překvapení! Prvním z nich je fakt, že propojovací kabely nejsou ke gramofonu připevněny, ale na zadní panel si je zapojíte pěkně sami, což považuji za rozumné rozhodnutí, jelikož jsem nikdy nepochopil systém pevného připevnění u Technicsů. Zadní panel obsahuje výstup do mixpultu, digitální výstup (!), hlavní vypínač a přepínání link/phono. Rovné ramínko potěší zejména hip hop headz, mě mnohem víc potěšila přenoska v ceně přístroje. Pitch se vyznačuje dosti vysokou citlivostí a možností volit rozsah +/-8%, +/-12%. Nechybí ani vypínač pitche, takže odpadá klasické zapadnutí jezdce na 0%. Citlivost pitche jsem ocenil především v mixu. Motor gramofonu totiž není příliš silný, což má za následek, že když talíř brzdíte, nebo naopak zrychlujete ručně, dojde k nepříjemně velkému „skoku“ a nevyhnutelně k prudkému rozdílu rychlostí, který v lepším případě neskryjete, v horším vám rozhodí celý mix. Klasická je možnost zvolit 33 rpm a 45 rpm, ovšem při stisknutí obou tlačítek současně „pofrčíte“ na 75 rpm, což by mohlo být hodně nebezpečné i pro kolegy tekno djs… Talíř umožňuje i zpětný chod, ovšem tato funkce mi vzhledem k výkonu motoru přijde zbytečná. Milým doplňkem je extra vypínač motoru pro hiphopové postavení gramofonu. Potěší i lehce odnímatelná lampička, která se v případě poruchy dá dokoupit. Nakonec zmíním ještě milý dáreček v podobě originál přehozu Stanton – T 80 nemá klasická víka.

Stanton T.80 je v rámci možností hodně povedený kousek a musím říct, že si mě získal. Kdybych začínal a potřeboval náčiní, jistě bych o tomto nádobíčku přemýšlel. Za cenu 8499 totiž dostáváte doslova hodně muziky!

BEZDRÁTOVÝ MIKROFON OMNITRONIC HM – 1000 + DIVERZITNÍ PŘIJÍMAČ DR 1000

Firma Omnitronic již na našem trhu nějaký ten čas působí a vydobyla si pověst výrobce nejen poměrně levné, ale i kvalitní techniky, což ostatně dokazuje i HM – 1000.
Mikrofon má vestavěnou anténu, hmotnost příjemných 400 g a zprovozníte ho pomocí dvou 1,5 V baterií. Šikovný je též LED ukazatel stavu baterie a síly signálu. Rád bych zdůraznil (celkem dosti nenápadné) tlačítko ON/OFF, jež se nachází vespod rukověti, které při vypínání nevytváří rušivé zvuky, přesně, jak uvádí výrobce. Dosah mikrofonu je 100 m, potom však kvalita signálu lehce klesá. Třešničkou na dortu je pak sada pestrobarevných krytů spodní části rukověti, kde najdete i volič frekvenčního pásma. Výrobek dostanete v plastovém pouzdru s úchytem na stojan. Příjemnou zprávou je i cena 4090 Kč.

Druhou částí kompletu je diverzitní přijímač Omnitronic DR 1000, který umožňuje ovládat až 16 mikrofonů či přijímačů současně. Cením i funkci Mute, která se zapne, jestliže je signál příliš slabý, popřípadě žádný. V neposlední řadě najdete LCD displej zobrazující mikrofon On/Off, kapacitu baterie, frekvenci a signál. DR 1000 vás bude stát 6390 Kč. Jak mikrofon, tak přijímač pracují v nízkém pásmu rušení UHF 790 – 814 MHz. Podtrženo sečteno, Omnitronic nabízí vysoce profesionální bezdrátový mikrofonový systém za velmi příznivou cenu a to není málo…

Close Menu