Pod lampou s Groove Danem

Vítejte v nové rubrice „Pod lampou s…“, ve které bychom Vám rádi naservírovali rozhovory s lidmi, kteří mají co dočinění s jihočeskou scénou. Případné připomínky a návrhy piště do komentářů. Za FREEAK přeje příjemné čtení DeeJayy.

1. Ahoj Dane, jak se daří?

D: Ahoj omlouvám se, že reaguji až teď, ale mám toho fakt moc, takže se mám pracovně ale jinak dobrý.

2. V první řadě mě zajímá jak dlouho hraješ a jak jsi se vůbec k DJingu dostal?

D: K DJingu jsem se dostal úplně náhodou přes jednoho kamaráda, který dělal diskotéky po vesnicích a někdo mu tenkrát vypadl, tak jsem to zkusil a jak vidíš, už jsem u toho zůstal, pamatuji si, že první diskotéku jsem hrál z kazeťáku, to už je 18 let, no toto letí.

3. Co Tvůj osobní život, rodina, volný čas, práce, koníčky?

D: Jsem 5 let ženatý, děti a nástupce zatím nemám a na koníčky nějak nezbývá čas. Zatím je práce můj koníček.

4. Zanedlouho nás čeká další pokračování (TECH)Kineticu, o tom ale až později, spíš bych rád zmínil, že prvních 50 návštěvníků obdrží Tvé zbrusu nové mixované CD s názvem ELECTRO SEX HOUSE! A k Tobě tedy otázka : co jsi nám tentokrát připravil, máme očekávat toho „starého, dobrého“ Dana, nebo zde bude znát krok někam jinam? Jak dlouho Ti zabrala příprava tohoto mixu?

D: Tak to nevím, to musí posoudit ti co si ho poslechnou, jinak tohle demo jsem chtěl udělat co nejpestřejší a to se myslim povedlo, příprava mi trvala asi měsíc, nejvíc práce je vždy s výběrem desek a jak to poskládat, aby to mělo hlavu a patu.

5. Sám určitě víš, že Tvůj SUMMER MIX, patří na našem webu k nejstahovanějším materiálům, přeci jen více jak 2000 stažení už o něčem svědčí, co na to říkáš?

D: No samozřejmě mám radost a těší mě to, doufám, že to nový bude stejně.

Teď asi k tomu nejpodstatnějšímu, co se k Tvé osobě váže, Kineticu. Těch otázek bude několik, ale vezmu to od začátku.

6. V první řadě mě zajímá kdy se v Tobě zrodil nápad uspořádat housové mejdlo v Soběslavi a co za tím stálo.

D: Ten nápad jsem měl v hlavě od dob co jsem se poznal s djjem Denym, který mě do toho všeho zasvětil a který už tenkrát věděl jak party dělat, protože měl jeden z prvních klubů v ČR – Ministry Of Sound v Táboře. A druhý takový impuls byl, když jsem hrál v táborském klubu Metro, který po tom zavřely a nebylo kde hrát a všichni se všude tomu bránili, že na to nechodí lidi.

7. Myslím, že hodně lidí určitě zajímá, jaké číslo nese březnový díl TechKinetiku?

D: Tak to si mě zaskočil, ale teď to fakt nevim, bylo jich určitě hodně :)

8. Za těch několik let si Kinetic vybudoval pověst nejdelší pravidelné housové noci u nás na jihu, kterou navštívila většina českých top DJs, včetně několika zahraničních. Jak to hodnotíš, když se podíváš směrem na začátek? Byla to dlouhá cesta, ale stejně tak je i dlouhá cesta před Tebou, nebo?

D: Cesta to byla fakt dlouhá a náročná. Ale kdybych to měl zhodnotit, tak si myslim že jsem dělal v rámci možností co jsem mohl, je to přeci jenom klub kam se vejde max. 400 lidí a íim pádem pozvat djje třeba za sto tisíc je bez sponzorů nereálný a pokud zvedneš vstup tak lidi nepřijdou. Je jasný že mám v hlavě spoustu jmen, který bych rád na Palubě viděl a slyšel, ale asi to bude chtít čas a spoustu práce.

9. Už dlouhou dobu se mluví o úpadku taneční scény u nás, o tom se ale bavit nechci, každý na to má jiný názor a dle mého myslím, že je to věcí přirozeného vývoje. Moje otázka tedy bude směřovat k budoucímu vývoji Kineticu a Tebe jako DJje.

D: Tak od letošního roku jsme zkusily udělat každý Kinetic odlišný ,teď bude TechKinetic, ale bude to spíš o techhousu, pak např. Plastique Kinetic, který bude o electru atd. plus budem přidávat ruzné zpestření, např. vlasové studio, módní přehlídka značkového oblečení, demo se bude rozdávat na každém Kineticu nejenom moje, ale ostatních kolegů. Můžeš si ho tam dát i Ty pokud budeš mít zájem.

Jinak můj vývoj, já myslim že každý dj se vyvijí a lidi z mého okolí co se mnou jezdí po party říkají, že jsem přitvrdil tak nevim, já ten pocit nemám.

10. Je nějaký DJ, kterého bys rád pozval, případně po jehož boku by sis chtěl zahrát?

D: Je jich hodně s jedním teď hraju v květnu v Březnici – Olav Basovski, nebo bych si rád zahrál s Clamaranem, ale nejradši mám Johna Digweeda.

11. Už několik let jsi pravidelným hostem velmi známých klubů v Čechách (i v zahraničí), kde se Ti hrálo nejlépe a proč?

D: Tak nejlépe se mi hraje v ostravském Fabricu, to je párty od A do Z. Tam je vždycky vidět, že se lidi přišli bavit a baví se.

12. Jaký je tvůj názor na současný vzhled taneční scény – clubbeři / oblečení na parties / drogy / reklamní kampaně?

D: Tak to k tomu patří.

13. Co vlastní produkce? Máš nějaký materiál?

D: Něco mám ale bude to chtít čas a zpěvačku, ještě to není podle mých představ.

14. Poslední dobou začíná čím dál více DJs hrát s Final Scratche, jaký je Tvůj názor na tuhle mašinku?

D: Final Scratch je u mě minulost. Jak všude vidím a já už na to přecházím taky, tak se hraje a bude hrát z CD přehrávačů, já osobně gramce v létě prodám a koupím si Cd Pioneer 1000 mk3.

15. Blíží se konec našeho rozhovoru, takže Ti poděkuji že jsi si udělal čas a na závěr tu máš prostor pro vzkaz Tvům fanouškům, návštěvníkům Kineticu a čtenářům našeho webu ….

D: Všechny je zdravim a choďte na párty ať to máme pro koho dělat a nemusíme jezdit hrát mimo Jižní čechy.

Informace o Groove Danovi naleznete na www.GROOVEDAN.wz.cz
Fotografie poskytl DRAVON (www.dravonfoto.cz)

Close Menu