ŠVIHADLO

V sobotu 8.řijna zavítá do krajského města Vysočiny jedna z nejuznávanějších reggae kapel na území české republiky Švihadlo.Nenechejte si tuto událost uniknout a přijďte si užít příjemný reggae večer!

O support se postará duo domácích Mcs Afarastafa a Bk za doprovodu selektora F.i.l.a z Hradce Králové.

http://www.svihadlo.com/
http://bandzone.cz/afarast​afa

Skupina Švihadlo je již dvacetpět let vytrvalým zástupcem reggae v Čechách. V minulých letech skupina hrála pravidelně kolem sedmdesáti koncertů ročně v českých a slovenských klubech a festivalech. Švihadlo v uplynulých deseti letech vydalo 3 velká CD (“Reggae Vol. 1″.,” Slunce” a “Sám si to nevychutnám”), a v roce 2003 oslavilo dvacet let své existence kompilací nevydaných a kuriózních nahrávek sahajících až do počátků působení souboru s názvem “Švihadlo pozpátku”.
V roce 2004 vyšel více než půlhodinový „singl“ s názvem „REGGAE minideSKA“. CD obsahuje dvě nové písně švihadla a šest remixovaných skladeb z posledního velkého alba „Sám si to nevychutnám“. Titulní česko-slovenská skladba Reggae a Ska vznikla v roce 2003 na společných koncertech s populární slovenskou ska partou POLEMIC a byla na konci března 2004 za přítomnosti slovenských přátel pokřtěna v nabitém pražském ROXY.

V roce 2005 vznikla další zatím poslední deska “Oči otevřený”, kterou produkoval basista ostravských BUTY Petr Vavřík. Na podzimu 2005 toto CD podpořilo Švihadlo více než 20ti koncerty v Čechách i na Moravě.

V roce 2007 jsme se kromě tradiční CZ klubových a festivalových zastávek koncertně podívali do Německa, Rakouska, Polska a Slovinska a na podzim jsme mimo jiné absolvovali “výživnou” šńůru po Slovensku.

V létě 2008 jsme byli uprostřed koncertního chodu nuceni vyměnit baskytaristu Pepu Marka za Petera Pavlíka (ex YoYo Band) neboť Pepa se na rok pracovně odebral na Britské ostrovy. Má se tam dobře.

2009 – chystá se tradičně: klubové a festivalové koncertovaní a příprava nového CD. 25 let výročí kapely jsme nějak nestihli výrazně oslavit, takže snad s novým CD. (ale už 26!!) To snad ani není možný!

Začátek akce 21:00
Vstupné: 100Kč