Viva La Musica – DJ Orbith

Freeak.net & Friends (promoteam Beach Party Lipno 2011) tě zve na další pokračování klubovky Viva La Musica. Nejoblíbenější klubové party rovných beatů na jihu. 6let, 15dílů a DJs jako Orla Feeney (Irl), Tráva, Tvyks, Loutka, Aiffel, Chris Sadler, Raju, Milo Motetti, Deny, Groove Dan a mnoho dalšich se již předvedlo na tomto mejdanu.

Další vydání bude v režii brněnské DJ legendy. Svůj vrčící sound nám přiveze autor legendální série mixů pro časopis Xmag – Progressive Session, který odstartoval v čechách boom electro zvuku… Mr. Orbith…

Kromě residentů Spirita a Shortyho nás podpoří i Písecko-Benošovsko-Los Angelský Groove DJ Pellican a jeho strakonický parťák v groove rytmech DJ Byzzon ;)

Viva La Musica – Sobota 15. 10. 2011

DJs:
ORBITH // Electra // Apokalypsa
Pellican
Byzzon
Spirit
Shorty

!!!VLASTNÍ POSÍLENÝ ZVUK I SVĚTLA!!!

Realtime VJ

Orbith Bio:

Aleš Gehringer neboli DJ Orbith patří už od roku 1999 mezi stálice česko-slovenské taneční scény. Postupně se z techna, které hrál na začátku své kariéry, dostal až k hudebnímu stylu progressive electro. Tím se absolutně vyprofiloval, stal se pionýrem electra v Česku.

Bylo to především díky Alešovi Blehovi, pardubickému promotérovi proslulého festivalu Summer of Love. Všiml si Orbitha v jeho začátcích v roce 1999 v brněnskému klubu Fan Favorit a přesvědčil ho, aby vstoupil do jeho bookingu. Bleha Orbithovi zajištoval hraní na prestižních parties a inspiroval ho. V roce 2000 získal Orbith titul Objev roku. Dost možná i díky velkému úspěchu na obří party Massive v Praze s headlinerem Timo Maasem. Rok poté přišla z časopisu XMAG nabídka namíchat pro něj CD. To už měl Orbith za sebou první producentské krůčky a také singl Fussganger.

Vítězství v prestižní anketě taneční scény Dance Awards na sebe nenechalo dlouho čekat. Rok 2002 byl pro Orbitha zlomový. Namíchal pro XMAG druhý díl Progressive Session, svým pojetím electra začal inspirovat řadu dalších. Snad z každého klubu v republice je slyšet Orbithovo electro. To má do současnosti také vliv na frekvenci zahraničních hvězd, které do Česka aktuální electro přijíždějí prezentovat. Také v tom má většinou prsty Aleš Bleha. Díky němu Orbith hraje na Summer of Love 2003 na hlavní stagei v nejlepším čase. Na pódiu se vystřídal s Greenem Velvetem.

V roce 2003 dostal Orbith nabídku na rezidentní noc z nejprestižnějšího klubu v Česku. Společně s Ladidou se střídali na Elektře až do přerušení parties v Roxy. U XMAGu mezitím vydal Progressive Session 03. Nyní se Orbith do Roxy s obnovení parties znovu vrací. V roce 2005 se Orbith vrátil i k producentské činnosti. Na sampleru k open airu Summer of Love se singlem No Money No Love dostal do společnosti zvučných jmen – Alter Ego, Scan X, Northern Lite, The Nihilists. Jeho DJskými vzory jsou Sven Väth, DJ Hell, Miss Kittin, Umek a obdivuje také skupiny Martini Bros, Kraftwerk nebo Depeche Mode.