Mixážní pult GEMINI iPMX

Firma Gemini na našem trhu bývala známá díky kvalitním mixážním pultům, gramofonům, sluchátkům a dalšími potřebami určným především djům. Na nějakou dobu však zmizela z doslechu a teď se v plné síle vrací. Dosvědčuje to třeba speciální i (ice) série, která obléká cd přehrávač CDJ a mixážní pult PMX do slušivého bílo – chromového kabátu. Nitrousovi se do spárů dostal právě mixák PMX, tak ho s ním pojďte proklepnout… pokračování v článku.

Hovoříme o klasickém dvoukanálovém mixážním pultu, který nabízí line/phono vstupy a vstup pro mikrofon, kde lze regulovat hlasitost se středy a spodky. Kromě bílé barvy je neobvyklé kosočtvercové uspořádání korekcí, s nímž jsem se setkal poprvé. Netuším, zda tak výrobce učinil, aby ušetřil prostor, nebo prostě kvůli originalitě. Nejdříve mne netradiční uspořádání dosti překáželo, nicméně rychle jsem si zvykl a dá se říct, že mi nakonec i vyhovovalo. Každý kanál je navíc osazen páčkovým ovladačem kill efektů, přičemž v horní poloze se ovladač aretuje a kill efekt tak zůstává, z dolní polohy se samovolně vrací do polohy off – kill efekt je tak pouze dočasný.

Fadery mi naprosto vyhovovaly svou tuhostí i citlivostí. Crossfader klouže lehce a ovládáním X-fader slope na čelním panelu ho lze nastavit na ostré, či plynulé prolínání signálů. Funkce X-Reverse umožňuje „prohození“ signálu na crossfaderu, což mi přijde lehce nadbytečné. Na předním panelu ještě najdete mini fader na přepínání sluchátek, ovladač hlasitosti sluchátek a vstup mikrofonu s výstupem sluchátek. Musím říct, že z neznámého důvodu mi takovéto řešení vyhovuje mnohem více, než klasické umístění těchto komponentů na vrchním panelu, který se tak stává přehlednějším.

Zadní panel je klasicky uspořádaný – dva cinchové phono/line vstupy, cinchový výstup master, hlavní vypínač a připojení zdroje. Hodně závažným nedostatkem je však absence record a digitálního výstupu!
iPMX se mi zdál jako povedený mixák na hraní doma či do malého klubu. Působil na mě velice seriózním dojmem, ovšem velkou kaňkou na celkovém hodnocení je chybějící výstup pro nahrávání, ten by měl být naprostým standardem a výrobce ho mohl zařadit třeba místo méně důležitých kill efektů.