Recenze dj sluchátek Senheiser EH 2200

Z prodejny Maxistore jsme obdrželi další recenzi na sluchátka od Senheiseru, velmi oblíbeného a cenově přístupného výrobce. Tentokrát se podíváme přímo do řady výrobků pro dje na sluchátka EH 2200.

RECENZE TECHNIKY VÁM PŘINÁŠÍ KOOGI A MAXISTORE
Recenzi provedl Koogi, techniku zapůjčila prodejna pro dje – Maxistore.
Mediální partneři prováděných recenzí jsou server www.techno.cz a časopis BE.

SENHEISER EH 2200
Djská sluchátka

Tato levnější sluchátka senheiserovské řady EH se vyrábí ve dvou provedeních – celá černá nebo v kombinaci černé s bílými klapkami. Ty se vyklápějí pouze shora dolů, jsou celkem široké a vypolstrované koženkou, stejně jako vysouvací ramínko, které je obě spojuje. Měkké polstrování v kombinaci s nízku hmotností zajišťuje vysoký komfort a ani po několika hodinách vám sluchátka na hlavě nevadí. Váží pouhých 140 gramů bez kabelu, což je způsobeno tím, že jsou celá vyrobena z lehké umělé hmoty. Nenese so sebou samozřejmě jen výhody. Konstrukce sluchátek na mě působila jaksi chatrně a předpokládám, že nepříliš opatrnému djovi, který je bude vozit na každé hraní a denně s nimi manipulovat, nevydrží moc dlouho.

Z levé klapky vede tři metry dlouhý kabel zakončený malým i velkým jackem. Kabel je odpojovací, takže kdykoliv jednodušše vyměnitelný.

Frekvenční rozsah EH 2200 je velmi dobrý a sluchátka zní výborně jak v nižších frekvencích, tak ve výškách. Dynamický rozsah je adekvátní své třídě, ale ocenil bych, kdyby uzavřené klapky ještě více těsnily od okolí.

Ačkoliv patří k velmi levným modelům, hrají dost dobře, jsou lehká, pěkně sedí a vztahuje se na ně dvouletá záruka. Senheiser je má v nabídce vedeny mezi djskými potřebami, ale osobně bych je díky nepevné konstrukci doporučil spíše k domácímu použití. Nicméně nejdůležitější je zvuk a díky tomu je musím doporučit. V Maxistoru je pořídíte za 2500 Kč.

Uvedenou techniku je možné vyzkoušet přímo v prodejně nebo koupit (i na splátky) v Maxistore, Bořivojova 57, Praha 3.