Recenze mixu ALLEN & HEAT XONE 92

Dorazila nám velmi zajímavá recenze dj mixu Allen & Heat – Xone 92, který se ihned zařadil mezi technickou špičku. O tom svědčí i to, že si ho jako jednu z možností zařadili do svých technických požadavků takové hvězdy jako Carl Cox, Richie Hawtin, Sasha nebo Coldcut. Kompletní recenzi a fotky najdete v článku.

RECENZE TECHNIKY VÁM PŘINÁŠÍ KOOGI A MAXISTORE
Recenzi provedl Koogi, techniku zapůjčila prodejna pro dje – Maxistore.
Mediální partneři prováděných recenzí jsou server www.techno.cz a časopis BE.

ALLEN & HEAT XONE:92
Profesionální Djský mixpult

Stěžejním produktem britské firmy Allen & Heat bude tento rok bezpochyby zbrusu nový typ djského mixu z osvědčené řady Xone. Řeč je o Xone:92, jejímž uvedením na trh slaví Allen & Heat 35 let od svého prvního pultíku.

Troufám si tvrdit, že názor na tento mixák nebude djský národ rozdělovat do skupin podle stylů, jaký kdo hraje. Při jeho vývoji se firma radila hned s několika osobnostmi světového djingu a výsledkem je maximálně universální pult, který okouzlí každého, kdo se v míchání hudby trochu vyzná. Tento čtyřšavlový gigant disponuje deseti stereovstupy plus dvěmi zdířkami pro mikrofony. Čtyři vstupy jsou pro gramofony a ostatní můžete využít podle potřeby na cd-playery, samplery, drummachines atd.. Jedno z nejzásadnějších vylepšení oproti předchozím pultům celé této řady, je možnost připojení a kontroly externích efektů a jiných komponentů přes MIDI přímo z ovládacího panelu mixu.

Na webových stránkách výrobce najdete návod jak propojit a ovládat například známý Kaoss Pad nebo dokonce sofware Ableton Live. Devadesát dvojka se dále může pochlubit pro Allen&Heat už klasickými filtry, které zde najdeme dva a přiřadit je můžeme samozřejmě ke každému kanálu včetně mikrofonů. Každý z nich nabízí tři typy filtrování (HPF, BPF a LPF), dají se mezi sebou kombinovat a jejich nastavení si můžeme ukládat. Navíc na ně můžeme aplikovat některý ze dvou, na sobě nezávislých LFO oscilátorů, který pouhým stiskem srovnáte s tempem hrající skladby. Všechny čtyři fadery u šavlí využívají kvalitní a odolnou dvoukolejnicovou technologii a zajímavé je, že si můžete Xone:92 pořídit i v „bezšavlé“ verzi, na které najdete namísto kolejnic masivní otočné kontroléry. Crossfader Penny&Giles je jednoduše vyměnitelný a ostrost jeho záběru se dá velmi detailně nastavit. Každý kanál má svůj tříbarevný sloupeček světélek, kterými kontrolujete úroveň vstupního signálu.Ekvalizér u jednotlivých šavlí (včetně mikrofonů) je čtyřpásmový, z toho výšky a basy se dají ztlumit do úplného ticha. Zdířky na sluchátka jsou tu hned dvě (velký a malý jack) a signál z nich můžete poslouchat dvojím způsobem. Je totiž možné slyšet vše v původní podobě nebo tak, jak signál upravíte ekvalizérem!

Když jsem se snažil najít vhodné přídavné jméno, které by mělo oznámkovat celkový zvuk pultu a přitom nepoužívat klišé, nepochodil jsem. Zůstanu tedu u slovíčka „skvělý“. Z mixu ho můžete vést hned čtyřmi způsoby. Je tu totiž k dispozici hlavní výstup canonový i na velké jacky, odposlechový výstup a nahrávací, který je jediný cinchový. Sečteno a podtrženo máme tu co dělat s jedním z nejlepších djských pultů současné éry, o cemž svědčí i fakt, že si ho do svých technických požadavků uvádějí i taková esa jako je Carl Cox, Richie Hawtin, Sasha nebo Coldcut. Rozšířený Pioneer DJM 600 sice nabízí efekty a minisampler, ale ze vzájemného srovnání mi vychází lépe Xone:92 díky lepší vybavenosti a výbornému zvuku.