Michael C exkluzivně pro Euforia: budu pařit až do rána :)

Koncem května startuje další díl klubové noci Euforia, tentokrát s podtitulem CoolerX&Nirthy B-Day. Při této příležitosti jsme vyzpovídali i headlinera této akce, trancového kouzelníka, producenta a dje, Michaela C. Jaké novinky připravuje, co si pro Vás na Euforii přichystá i další zajímavosti, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru:

Pepe: Ahoj Míšo. Doufám, že se máš dobře a že tě z ničeho důležitého nerušíme. Hned na začátek rozhovoru nám prozraď, jak moc se těšíš na nadcházející festivalovou sezónu, co zajímavého tě čeká a kam se těšíš nejvíc.
Michael C: Těším se moc, léto mám z celýho roku úplně nejraději, takže ideální čas. Festivalů mě čeká hodně, určitě vyzdvihnu znovuzrozené české Creamfields, Svojšice, House of Summer v Německu, Sundance u Plzně, Maddox Open-Air na Mělicích, Junifest v červnu na Slovensku a v srpnu Summer of Love v rodných Pardubicích. Některé další jsou ještě v jednání. Pro aktuální info o mých vystoupeních surfněte buďto na web www.djmichaelc.com, myspace (www.myspace.com/djmichaelc) nebo iDJ profil www.idj.cz/michaelc.

P: V poslední době tě tví fanoušci na Vysočině moc hrát neslyšeli.. Prozraď nám tedy, jaký je tvůj aktuální sound?
MC: Snažím se budovat a hrát svůj vlastní originální zvuk, pokud ho ale mám někam zařadit, tak trance / progressive s prvky techna a electra.

P: Na české taneční scéně nejsi žádný začátečník, zato producentsky jsi relativně „malé pivo“ . Prozraď nám jak se daří tvé produkci? Jakých úspěchů si jako producent už docílil, co plánuješ do budoucna a kam by si to rád dotáhnul?
MC: Pracuju ve svém domácím studiu téměř každý den, tak doufám, že ten všechen čas a energii, které do toho vkládám, se mi jednou vrátí. Nějaké úspěchy už určitě jsou jako support od různých djs po celém světě a zahrání pár věcí ve všemožných radioshows, singl Ghostship se dvakrát vyhoupnul do TOP 3 techtrance desek na Audiojelly a super ohlasy od lidí, partypeople, pro které vlastně hudbu dělám. Plánů je hodně, rozdělaných věcí ještě víc, každopádně je v plánu spolupráce s několika zkušenějšími producenty, minulý týden jsem taky dokončil remix tracku Redux od skvělého slovenského producenta Roberta Buriana, no a právě teď makám ve studiu na pomalé melodické progressive / electro novince, která by se měla stáít hymnou jednoho českého letního festivalu.

P: Můžeš se s námi podělit, jaké ve svém studiu požíváš mašinky, software?
MC: Pracuju na PC, zrovna objednávám novou externí zvukovku od MOTU, mám tu master keyboard od CME a poslechové monitory KRK. Více info o studiu taky u mě na webu kde má svoji vlastní podsekci v části PROFILE. Pokud jde o software tak primárně Cubase + přes rewire propojený Reason.

P: Pocházíš z Pardubic, kde je hraje prim techno. Co tě vedlo k tomu, že jsi začal hrát trance?
MC:Tímto jsem se nikdy nezaobíral, co se kde a jak hodně hraje, trance a progressive trance/house byl vždycky hudbou, která mě oslovovala, teď sice hraju dost odlišně od toho, když jsem začínal, ale základ zůstal. Vždycky jsem ho chtěl hrát, tak jsem ho taky hrát začal:).

P: Kde raději vystupuješ? Na velkých „masovkách“ nebo dáváš radši přednost klubu, kde je větší propojení s publikem?
MC: Mám rád obě dvě možnosti, když je dobrá party a k tomu skvělá atmosféra, je mi jedno, kde zrovna vystupuju. Oboje má svoje super vlastnosti a klady.

P: Měl jsi někdy před vystoupením trému? Jak si proti tomu bojoval?
MC: Měl jsem, částečně mám i teď, mít takovou tu zdravou trému, aby se člověk začal pořádně soustředit a vydal ze sebe to nejlepší, je docela užitečné. Člověk si musí věřit a potom není problém ji překonat.

P: Hrál si až v daleké Číně. Dá se tamější taneční scéna vůbec srovnat s tou českou? Přibliž nám tamější atmosféru, kluby a partypeople?
MC: Hrál jsem tam jen jednu noc, takže celou scénu si hodnotit rozhodně nedovolím, každopádně čínský dj, který hrál přede mnou, prezentoval opravdu povedený progressive house. Party byla skvělá, lidi naprosto bezprostřední a pití se v klubu dávalo po flaškách, zajímavé! Co se týče vybavení klubu, tak bylo na naprosto špičkové úrovni od zvuku přes světla, LED stěny, lasery atd. Pro mě obrovská zkušenost a skvělé hraní.

P: O každém djovi koluje nějaká ta pomluva… O tobě jsem zaslechl, že si necháváš „svoje“ tracky dělat a sám se pod ně potom podepíšeš. Kde je pravda?
MC: To je opravdu zajímavá historka, hlavně zrovna u mě, jelikož já si absolutně stojím za tím, abych si vlastní hudbu dělal kompletně sám od základu, přes produkci až k masteringu. Samozřejmě rád s někým spolupracuju, ale nikdy ne tímto stylem.

P: K závěru trochu mimo mísu, ale zároveň i k tématu… Euforia je narozeninová party Nirthyho a CoolerX. Budeš společně s oslavenci a celým klubem slavit? Nebo po odehrání setu sbalíš svoje kufry a zmizíš (tak jak to dělají některé hvězdy:))?
MC: Určitě nezmizím a slavit budu samozřejmě taky, to bych Nirthymu nemohl udělat:)). Já potom hraju ještě ráno v Praze, takže to bude náročná noc:).