Rozhovor – Zygy

Za nedlouho oslaví agentura MOSP kulaté 10té narozeniny. A tak jsem ku té přípežitosti trochu vyzpovídal šéfa MOPS Zygyho. Rozhovor v čánku.

Ahoj Zygy, za nedlouho oslavíte kulatou 10ku agentury MOSP co se ti vybaví kdaž se ohlédneš o těch dest let zpátky?

Ahoj, je to docela veliké číslo a za tu dobu jsme všichni prožili spoustu radosti, nadšení a také zklamání, úspěchů a také totálních krachů. Během této doby jsem měl šanci pozorovat jak se taneční scéna mění, získat spoustu kamrádů a kontaktů na lidi se kterými spolupracuji do dnes.

Vpomeneš si ještě na první akci co jste dělali?

Moje úplně první akce na které jsem spolupracoval s Gabem (Orion Hall, Mácháč) byla myslím v roce 1996 a konala se ve Žďáře nad Sázavou v kultůráku. Pod hlavičkou MOSP si pamatuju akce v rokáči a myslím že to byl rok 1997.

Vozíte na vysočinu spoustu velkých jmen. Kdo ti nejvíc utkvěl v paměti?

Nejvíce mě utkvěl v paměti maďarský Dj a producent Jay Cortez. Na něj máme dobré vzpomínky. Jinak myslím že velký hudební zážitek byl Regis.

Jakej je vlastně problém přesvědčit třeba Regise aby přijel zahrát na vysočinu.

V současné době asi žádný, protože v současné době toho hraní zase tolik nemá. V té době kdy jsme ho zvali na Ultratech tak se pouze zajímal o naši historii, fotky z klubu a také ho zajímala jestli mu přišla záloha:-)

A co třeba Monika Kruse? Tu jste se myslim taky zanažili přivézt?

Ano, dvakrát jsme se pokoušeli dovézt Moniku Kruse, ale ona byla v postavení kdy si vybírala akce kam pojede. S jejím bookingem jsem jednal osobně a když jsme se konečně dohodli na ceně, tak byl zase problém v tom že tam s ní nehraje další zvučné jméno. Takže co jsme dokázali slevit z jejího honoráře tak by skočilo na další větší jméno. Každý kdo si zkusil pořádat akci na Vysočině, tak ví že je to sebevražda :)

Tak to věřím. A co dál chystáte nějakou akci?

Momentálně nemám energii na to abych dal do kupy třeba další Ultratech. Vím o pár jménech kterým by klub na Vysočině slušel, ale chybí mě nadšení. V současné době mám spoustu práce s bookingem.

Takže MOSP je v současnosti více bookingová než propdukční agentura?
Ale nějaká párty na oslavu těch 10ti let určitě bude ne?

Je to tak. Změnilo se spoustu věcí. Určitě bude oslava desátého výročí. 5.7.2007 v klubu Excalibur. Pozvali jsme opět naše kamarády a výborné DJe

Takže zase fajnovej mejdan na začátek léta. Prozradíš na koho se teda můžeme těšit?

Snažíme se každý rok aby lidi na narozeninové akci zaplatili co nejmíň a dostali spoustu muziky a taky něco na víc. Těšit se všichni můžou na naše rezidenty Axiom, Dave Fish, Michael Scuberman, Ender, Miquel. Je škoda, že bude chybět Michal Poliak, protože se nestihne vrátit z dovolené.

Kdo je Ender? To jméno mi nic neříká.

To je náš kamarád z Brna. Jeho styl je takový hodně progressive a má výborný výběr desek. Dokáže zahrát i skvělé techno. Je to takové další nedoceněné jméno v ČR. Dříve působil pod jménem Lin-Hi.

Aha tak to už jsem doma. A co ty. Mám ten pocit, že jsi vloni hrál někde na jihu na festivalu.

Byl to festival ve Slovinsku v Murské Sobotě. Akce sekonala na letišti a mám z ní dobrý pocit. Poznal jsem tam hodně zajímavých lidí a hlavně jsem dostal čas hraní při východu slunce:-)

A jak dopadl projekt na kabelový televizi o který jste se snažili?

Špatně, stala se tam spousta chyb na straně kabelové televize a z naší strany chyběla motivace. Nedokážu si představit kdybych měl momentálně moderovat a produkovat nějaký Tv pořad.

A co rádio? Neláká tě?

Rádio mě láká hodně. Dance manie na rádiu Vysočina byl další krok pro taneční scénu na vysočině a taky pro mě, ale opět to dopadlo jak to dopadlo:-) Prostě tento region je hodně zvláštní. Obačas jedu jako host na Kiss a také na radio Student.

Souhlasím, že Dancemanie je škoda a taky mi chybí. Jakou muziku teď hraješ? Podlehl jsi taky neue deutsche minimal welle, nebo pořád zůstáváš u svého zvuku.

Minimal je hrozná nuda. Momentálně hraju techno a taky rád zahraju house. Mám pořád stejný výběr desek, nemám důvod ho měnit.

To rád slyším. A co digitální (r)evoluce? Jakou techniku používáš při hraní?

Pořád stejnou dva decky a pořád desky.

My se tašíme na účast:-)

Ještě poslední větu před smrtí?
Save the Vinyl 8)